Spotkanie z absolwentką

W czwartek 14 listopada nasze Liceum odwiedziła absolwentka p. Edyta Wolny-Abouelwafa, która ukończyła studia na kierunku Arabistyki i Islamistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, a obecnie pracuje w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk. Uczniowie klas 2D i 3D mieli okazję dowiedzieć się, jak szeroką tematykę obejmują zajęcia oraz ile czasu potrzeba na opanowanie języka arabskiego. Nie zabrakło także pytań na temat – kontrowersyjnych dla osób niezaznajomionych z tą kulturą – elementów religii czy obyczajów. Zdaniem naszej absolwentki nadrzędną rolę w poznawaniu innej kultury odgrywa znajomość języka, a w szczególności regionalnych dialektów, otwartość i zapał do pracy oraz – przede wszystkim – prawdziwa pasja. Uczniowie chętnie zadawali pytania i z uwagą słuchali min. historii z pracy tłumacza, a to spotkanie z pewnością stanowiło dla nich ogromną inspirację i pomogło w wyborze dalszej ścieżki życiowej.
tekst: Aleksandra Pawelec

zdjęcia: Weronika Ufa