Specjaliści w dziedzinie cyberbezpieczeństwa poszukiwani!

Specjaliści w dziedzinie cyberbezpieczeństwa poszukiwani! – etap szkolny konkursu „CyberSkiller Challenge Poland”21 grudnia w godz. 8:00-10:00, został przeprowadzony etap szkolny ogólnopolskiego konkursu wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa „CyberSkiller Challenge Poland”. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz wyłonienie największych polskich talentów w tej dziedzinie. I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego reprezentowali uczniowie z klasy 4 cyber: Igor Przybysz, Dominik Wilk, z klasy 3b Jakub Mika i z klasy 2b Antoni Barlak. W przeprowadzeniu konkursu została wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika katedry Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej przez zespół pod kierunkiem dra hab. Bogdana Księżopolskiego. Czekając na wyniki życzymy Naszym Uczniom sukcesów i przejścia do kolejnego etapu konkursu.