Rozstrzygnięcie szkolnego projektu edukacyjnego – „888-lecie Łowicza”.

Rok 2024 to wyjątkowy czas dla naszego miasta – Łowicz obchodzi swoje 888-lecie istnienia. Z tej okazji nauczycielki historii i języka polskiego z I LO zainicjowały projekt edukacyjny, który pozwolił uczniom klasy 1a oraz zainteresowanym uczniom klas 2 lepiej poznać bogatą historię, tradycje oraz dziedzictwo kulturalne Łowicza.

Nadrzędnym założeniem projektu było przede wszystkim rozbudzenie zainteresowań historycznych, polonistycznych i informatycznych oraz popularyzowanie wiedzy o naszym mieście. Kolejnym celem było kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, pracy w grupie, rozwijanie wyobraźni i kreatywności wśród naszych uczniów. Prace, wykonane w formie reklamy graficznej/plakatowej, będące połączeniem artystycznego wizerunku reklamowanego miasta z tekstem reklamowym, miały także za zadanie wywrzeć wrażenie na oglądającym i zachęcić do głębszego poznania dziejów naszego pięknego, mazowieckiego grodu. Uczestnicy projektu przygotowali plakaty nawiązujące do konkretnych elementów kultury, sztuki, historii czy postaci związanych z Łowiczem.

Komisja konkursowa, po burzliwej naradzie, postanowiła wyróżnić prace trzech grup:

1. Charążka, J. Dudzińska, M. Podyma i M. Papiernik klasa 1a;
  2. Karczewska, Z. Lewandowska, N. Pawlata i M. Pilecka klasa 1a oraz
  3. Chmurska, I. Gałązka, P. Okraska klasa 2a.

Osoby wyróżnione otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe i oceny z języka polskiego

i historii. Dodatkowo uczniowie zaprezentowali swoje prace wykonane w ramach projektu przed społecznością szkolną w formie wystawy oraz otrzymali, dzięki uprzejmości „Poligrafii” Łowicz, pamiątkowe zakładki do książki z motywem łowickim oczywiście😊

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wyjątkowej  kreatywności oraz wiedzy o naszym mieście.