Projekt „Zasmakuj studiowania w Łodzi”

W dniach 03-05.11.2017r, sześcioro uczniów klas maturalnych z naszej szkoły uczestniczyło w projekcie organizowanym przez Radę Miasta w Łodzi.

Uczniowie ze względu na swe preferencje mogli pojechać na Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny bądź Politechnikę Łódzką. W zależności od uczelni, na każdego czekała inna dawka atrakcji.

Pierwszego dnia, wysłuchali interesujących wykładów (m.in. na temat kryształów biogenicznych) a także,  mieli okazję sprawdzić nabyte umiejętności w praktyce – na Politechnice Łódzkiej były to warsztaty z Design Thinking. Oto relacja Wojtka Dębskiego z 3b: „Design Thinking to metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników. Naszym pierwszym zadaniem w grupach było zbudowanie jak najwyższej budowli z makaronu spaghetti i kawałka taśmy tak aby pianka umieszczona na jej szczycie była na jak najwyższym poziomie ponad blatem stołu. Drugim zadaniem pobudzającym naszą kreatywność było zbudowanie, z dostarczonych przedmiotów, prototypu czegoś w czym można by przenieść wodę ze strumienia. Przyznam, że poszło nam całkiem nieźle!”

Kolejne dni upłynęły młodzieży w rytmie zwiedzania i rekreacji. Relacja Olgi Lasoty z klasy IIIc: „Odwiedziliśmy centrum nauki i techniki EC1, gdzie zwiedziliśmy przedpremierowe wystawy.  Na własne oczy mogliśmy obliczyć paralaksę. W łódzkim planetarium dowiedzieliśmy się jak powstają czarne dziury, seans dostarczył wielu emocji.

Oczywiście nie zabrakło wizyty w jednym z klubów studenckich, gdzie zabawa była przednia!

Niedziela minęła nam w mgnieniu oka, gdyż zwiedziliśmy najciekawsze zabytki architektury łódzkiej. Nie zabrakło nas na słynnej Piotrkowskiej, gdzie czekała na nas pyszna włoska pizza!

Dzień zakończyliśmy wizytą w Manufakturze i koncertem słynnej piosenkarki- Agnieszki Chylińskiej.

Było watro!- musicie uwierzyć nam na słowo!”