Ogromny sukces Adama Brzosta z  I LO w Łowiczu w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Lwiątko

Z przyjemnością informujemy, że kolejny uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu Adam Brzost otrzymał wyróżnienie i zaszczytny tytuł TAONA w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2024”. Adam jest uczniem klasy pierwszej politechnicznej Liceum Chełmońskiego.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Fizyków, a patronat honorowy nad „Lwiątkiem” objął Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne. Konkurs promuje fizykę oraz zachęca uczniów do zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu fizyki sprawdzając wiedzę i umiejętności uczestników z zakresu rozwiązywania nietypowych i problemowych zadań z fizyki.

Organizatorzy konkursu w pierwszej kolejności sprawdzali pracę uczniów klas maturalnych, dlatego najwcześniej poznaliśmy nagrodzonych Szymona Jabłońskiego i Wojciecha Stawickiego, a niedawno do grona wyróżnionych dołączył Adam Brzost.

– Jesteśmy dumni z zarówno z Adama jak też z Szymona i Wojtka oraz ich osiągnięć z fizyki. Życzymy Naszym wybitnym Uczniom spełnienia wszelkich marzeń i planów, w tym realizacji marzeń związanych z fizyką”. – dołącza się do gratulacji szkolna społeczność Liceum Chełmońskiego.