I LO im. Józefa Chełmońskiego z tytułem  Wyróżnionej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2024 !!!

I LO,  jako jedyna szkoła w powiecie, może pochwalić się  uzyskaniem prestiżowego tytułu „Wyróżnionej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2024”. Ranking Olimpijski Europejskich Szkół Praworządności RP funkcjonuje od 2012 r. dlatego I LO jest szczególnie dumne, że znalazło się w gronie wyróżnionych. O miejscu szkoły w rankingu decyduje liczba punktów, które zdobyli uczniowie przystępujący do olimpiad z zakresu wiedzy m.in. o Polsce, społeczeństwie, świecie współczesnym, prawach człowieka, Unii Europejskiej, historycznej, Solidarności etc.  Ogromnie gratulujemy uczniom „Chełmona”, zwłaszcza z klas humanistycznych, w tym tegorocznym absolwentom klasy IV D, ponieważ to ich zapał i chęć sprawdzenia się w szeroko rozumianej wiedzy obejmującej zagadnienia społeczne, polityczne, prawne i międzynarodowe, zarówno w teorii jak i w praktyce, przyniosły szkole powyższy tytuł.
Wspomniany tytuł I LO nadała Wysoka Kapituła XIII Ogólnopolskiego Rankingu.

Brawo I LO!!!