Ogólnopolski konkurs „Postaw na Słońce”.

Uczniowie I LO reprezentowali naszą szkołę w konkursie badawczym, który ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o  fotowoltaice, czyli technologii przetwarzania energii słonecznej na elektryczną. Edycja na rok 2019/2020 jest już VI w historii konkursu. Organizacją zajmuje się Fundacja Banku i Ochrony Środowiska, a także Dom Maklerski BiOŚ.

Konkurs trwa cały rok szkolny i składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestnicy musieli dokonać precyzyjnych obliczeń oraz zaprojektować modele fotowoltaiczne dla wybranych wcześniej domów, w oparciu o wcześniej zdobytą wiedzę teoretyczną. Grupę reprezentującą I LO stanowiło 6. uczniów z klasy 1 ap. Byli to: Jakub Zwoliński, Vanessa Janicka, Weronika Matyjas, Julia Nowak, Oliwier Grzywacz oraz Bartłomiej Krysiak. Nauczycielem prowadzącym zespół o nazwie SoTa ( jest to skrót od łac. Solaris Tabulata – czyli panele słoneczne ), była Pani mgr Urszula Tworek – nauczycielka biologii, której uczestnicy dziękują w imieniu całego zespołu. W konkursie wzięło udział aż 68 drużyn z całej Polski. Nasza grupa znalazła się na 16 miejscu, co niestety nie zapewniło zdobycia nagrody. Mimo to, uczniowie biorący udział w konkursie są zadowoleni z wyniku.

Tekst: Vanessa Janicka i Bartłomiej Krysiak z 1ap.

Logo Vanessa Janicka z 1ap.