Uczniowie klasy 2cyber biorą udział w Ogólnopolskiej Grze Kryptologicznej ŁAMACZE SZYFRÓW

Klasa 2 Cyber z naszej szkoły bierze udział w grze kryptologicznej o nazwie Łamacze Szyfrów. Uczestnicy wcielają się w rolę adepta kryptologii, szyfrują i łamią szyfry przy okazji poznając ważne fakty historyczne. Uczniowie podzielili się na 3 – osobowe drużyny.   Począwszy od 14 grudnia, co kilka dni publikowany jest wykład dotyczący sztuki szyfrowania i łamania szyfrów oraz podsumowujące go zadania: zaszyfrowane wiadomości do złamania. Uczestnicy mają dostęp do różnych udogodnień, tzw. bomb kryptologicznych lub dodatkowych minut w etapie finałowym. Do tego można dostać się tylko jeśli udzieliło się poprawnej odpowiedzi na wszystkie pytania w etapach początkowych. Przed nimi finałowa rozgrywka, która odbędzie się 28 grudnia 2020 roku.

Uczniom klasy 2 Cyber życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!