Odsłonięcie tablicy w Parku im. Adama Mickiewicza

16 października 2015 roku młodzież klasy 2d wzięła udział w odsłonięciu tablicy poświęconej pamięci Władysława Stanio.

W parku im. Adama Mickiewicza, który znajduje się przy ulicy Ułańskiej, uczniowie najbliżej znajdujących się szkół łowickich wzięli udział w uroczystościach. Naszą szkołę reprezentowała pani Dyrektor Elżbieta Skoneczna i nauczycielka historii pani Joanna Skoneczna-Sałuda oraz młodzież klasy 2d.

Odsłonięta została tablica i zasadzony dąb upamiętniające postać Władysława Stanio – nauczyciela przyrody w naszej szkole, a dokładnie w Państwowym Gimnazjum im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Łowiczu w latach 1929 – 1938. Przed wojną w 1936 r. z inicjatywy profesora i wielkiego miłośnika przyrody utworzono naprzeciwko nowo wybudowanej szkoły podstawowej Międzyszkolny Ogród Botaniczny. Sylwetkę Władysława Stanio oraz historię placu przybliżyli burmistrz Krzysztof Kaliński oraz dyrektor łowickiego oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie Marek Wojtylak. Pomysłodawcą takiej formy uhonorowania twórcy ogrodu botanicznego był radny Krystian Cipiński, który zajął się szatą graficzną planszy.