Nowości w „Chełmońskim”

W ostatnich dniach I Liceum Ogólnokształcące im. J. Chełmońskiego w Łowiczu otrzymało kilka świetnych wiadomości.

Jedna z nich to ogromy sukces dwóch uczniów „Chełmońskiego”: Krzysztofa Wojtysiaka z 1bg i Grzegorza Basińskiego z 3d. Krzysztof i Grzegorz zakwalifikowali się do grona osób nominowanych do powołania w skład Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego. Oczywiście nie stało się to przypadkiem! Kwalifikację i ostateczną nominację świeżo upieczeni radni, otrzymali po przystąpieniu do konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego związanego z setną rocznicą istnienia województwa. Uczniowie w ramach konkursu przygotowali prezentację: „100 lat Województwa Łódzkiego – Moje łódzkie autorytety” i pracę pisemną: „100 lat Województwa Łódzkiego – Historia miasta oraz regionu”.

Szkoła jest niezwykle dumna z Krzysztofa, który jest dopiero w pierwszej klasie, a już może pochwalić się tak prestiżowym wyróżnieniem. Nominacja Grzegorza Basińskiego nie jest z kolei żadnym zaskoczeniem, ponieważ Grzegorz to zapalony aktywista oraz tegoroczny finalista Olimpiady Filozoficznej, który swoją przyszłość wiąże z prawem i działalnością społeczną. Chełmoński jest niezwykle dumny, ze ich uczeń oraz absolwent będą reprezentować Powiat Łowicki pełniąc zaszczytną funkcję radnego  Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego. Gratulujemy i życzymy im. dalszych sukcesów!

Dzisiaj „Chełmoński” otrzymał też kolejną bardzo dobrą wiadomość. Projekt unijny Powiatu Łowickiego „Wiedza plus sport – rozbudowa infrastruktury edukacji ogólnej wraz bazą sportową i wyposażeniem w placówkach oświatowych Powiatu Łowickiego” uzyskał akceptację Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Oznacza to, że w przyszłym roku w I LO zostanie gruntownie zmodernizowana infrastruktura sportowa. Powstanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne z bieżnią tartanową, na którym swoje pasje będą rozwijać drużyny siatkarskie, koszykarskie oraz piłki ręcznej. Boisko będzie też przystosowane do gry w tenisa ziemnego. Szkolna siłownia wzbogaci się o szereg sprzętów typu cardio i fitness. Ponadto w I LO powstaną dwie nowoczesne pracownie językowe, co pozwoli uczyć się języków obcych na jeszcze wyższym poziomie.