Nowe pomoce naukowe w pracowni biologicznej

Cały czas do szkoły przychodzą pomoce naukowe zakupione w ramach dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi, który wsparł naszą szkołę kwotą 49904 zł. Ponieważ nie możemy się Was doczekać, żeby pochwalić się nowościami, postanowiliśmy je rozpakować, sfotografować i pokazać.

Jest ich naprawdę dużo. Pomoce były kupowane tak, żebyście w przyszłości mogli pracować z nimi w małych grupach. Zdecydowana większość pomocy jest składana i rozkładana, dlatego będzie można zobaczyć co kryje się w ich wnętrzu.

Jednej pomocy nie widać, ale jesteśmy z niej bardzo zadowoleni – to aplikacja cornith, która w świetny i nowoczesny sposób pokazuje budowę oraz funkcjonowanie organizmu ludzkiego.

Oprócz tego w ramach dotacji pracownia biologiczna wzbogaciła się w nowoczesny zestaw multimediany (tablica multimedialna, krótkoogniskowy rzutnik i laptop), a także zostało wymienione oświetlenie.

Dotacja została przekazana przez WFOŚiGW w Łodzi w ramach programu Edukacja Ekologiczna pn. „Nasze ekologiczne pracownie” oraz zadania Utworzenie pracowni edukacyjnej pn. „Moja wymarzona pracownia biologiczna” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Chełmońskiego w Łowiczu.

Realizacja zadania została również wsparta dotacją z Rady Rodziców w wysokości 3636 zł.