Najlepsi w konkursie „Fascynująca Fizyka”

W dniu 5 października 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje XV Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” dla szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Konkurs jest czteroetapowy. Szkolne eliminacje polegają na rozwiązaniu testu zawierającego 30 pytań zamkniętych, na który przeznaczono 90 minut.

Do konkursu przystąpiło 37 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu: 2 z klasy 3a, 20 z klasy 3b, 4 z klasy 2a i 11 z klasy 2b. Najlepsi z nich zakwalifikowali się do kolejnego etapu międzyszkolnego, który odbędzie się na Politechnice Łódzkiej.

W etapie międzyszkolnym weźmie udział rekordowa grupa 22 uczniów:
– Wiktor Kunikowski z klasy 3a,
– Aleksandra Chmielak, Michalina Wielemborek, Hubert Kępka, Damian Koperski,  Kacper Kurczak, Jędrzej Wojda, Szymon Kowalczyk, Szymon Gajewski, Maciej Bryła, Sebastian Fijałkowski, Michał Wójcik, Patryk Więcek, Maciej Maliński, Mateusz Gać, Dominik Niedbałka z klasy 3b,
– Rafał Czajka, Adrianna Wilk, Tomasz Wojciechowski z klasy 2a,
– Marcin Klimkiewicz, Jakub Lelonkiewicz, Maksymilian Wójcik z klasy 2b.

Drugi etap konkursu odbędzie się w listopadzie na Politechnice Łódzkiej i polega na rozwiązaniu serii krótkich zadań otwartych i uzupełnieniu karty odpowiedzi wynikami.

Zwycięzcom I etapu konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”.

Opiekunem uczniów jest nauczyciel fizyki p. Marek Rybicki.