Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.

Z tej okazji odbył się wczoraj w naszej szkole cykl spotkań z licencjonowanym przewodnikiem panią Dorotą Wiśniewską – adresowany do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich (w ramach zajęć artystycznych i WOK). Młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy przewodnika, historią tej profesji oraz informacją o organizowanym od najbliższej soboty 25 lutego kursem dla przewodników terenowych. Uczniowie mieli także okazję przypomnieć sobie bądź poszerzyć wiedzę o dziedzictwie kulturowych naszej Małej Ojczyzny.

Wyrażamy serdeczne podziękowania zaproszonemu gościowi za poświęcony czas i energię. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z PTTK Oddział w Łowiczu – Stary Rynek 1, 99-400 Łowicz (ewentualnie www.pttklowicz.pl; e-mail: pttklowicz@gmail.com).