Lekcje muzealne dla młodzieży

W listopadzie wiele klas naszej szkoły uczestniczyło w lekcjach muzealnych…

Uczniowie klas pierwszych liceum mogli poszerzyć swoją wiedzę nie tylko dotyczącą historii kształtowania się II Rzeczpospolitej, ale przede wszystkim mogli poznać sytuację mieszkańców Łowicza w czasie i tuż po zakończeniu I wojny światowej. Uczestnicy spotkania zapoznali się z interesującą prezentacją „Łowicz w drodze do niepodległej”, zawierającą m.in. zdjęcia Łowicza i władz miejskich z 1918 r. oraz z wystawą pamiątek z tego okresu znajdujących się w zbiorach placówki.

Klasa 2c 24 listopada 2015r. wzięła udział w lekcji muzealnej poświęconej historii naszego miasta w czasie potopu szwedzkiego. Uczniowie nie tylko zapoznali się z makietą zamku łowickiego, siedzibą prymasów, która została wysadzona przez Szwedów, ale również z różnymi rodzajami broni, jakiej używano w XVII wieku. Mieli możliwość popracować także z tekstem źródłowym, pochodzącym ze zbiorów lekarza Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, autora „Roczników miasta Łowicza”. Cebrowski przedstawił obraz nieszczęść, które spotkały łowiczan podczas potopu.

Młodzieżą opiekowała się pani Joanna Skoneczna-Sałuda