Kurs pierwszej pomocy

W listopadzie 2012r. w naszej szkole został zorganizowany kurs pierwszej pomocy. Udział w zajęciach mogli wziąć uczniowie klas II. Także klasa IIc chętnie przystąpiła do uczestnictwa. Kurs podzielony był na 2 etapy i trwał 2 tygodnie. I część obejmowała wykłady, zaś II zajęcia praktyczne. Każdy etap kończył się egzaminem: I-pisemnym sprawdzającym wiedzę teoretyczną natomiast II wymagał od uczestników odpowiedniej reakcji na upozorowaną scenę wypadku. Pozytywne ukończenie kursu zostało potwierdzone wypisaniem certyfikatu ratownika przedmedycznego.

W czasie jego trwania uczniowie mogli nauczyć się sposobu zachowania i udzielania pomocy poszkodowanym w bardzo zróżnicowanych okolicznościach. Poznali podstawowe zasady postępowania na miejscu wypadku.

Kurs ten był bardzo interesujący, a znajomość przekazanych przez prowadzących informacji z pewnością przyda się w przyszłości.