Komunikat nr 12 – inwestycje w „Chełmońskim”

Inwestycje w I LO

W trudnym dla Wszystkich – Rodziców, Uczniów, Nauczycieli i Dyrekcji roku szkolnym 2019/2020, oprócz zadań edukacyjnych i wychowawczych, I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu realizowało również cele modernizacyjne i inwestycyjne.

W lutym zakończył się długo oczekiwany remont biblioteki szkolnej, dzięki któremu stała się ona najpiękniejszym miejscem w szkole. Wyburzone zostały ścianki działowe, co pozwoliło uzyskać jedną funkcjonalną całość, w której jednocześnie może przebywać wielu uczniów. Ponadto  zakupiono nowe regały na książki, wymieniona została również podłoga i  instalacja elektryczna, położono gładzie gipsowe i pomalowano ściany.  Teraz biblioteka to nowoczesne przestronne i jasne pomieszczenie, które będzie służyło kolejnym pokoleniom.

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Łodzi w wysokości 49904 zł a także wsparciu Rady Rodziców kwotą 3636 zł zostały zrealizowane zadania w ramach programu Edukacja Ekologiczna pn. „Nasze ekologiczne pracownie”.

Dzięki dofinansowaniu szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce naukowe do pracowni biologicznej. Zdecydowana większość pomocy jest składana i rozkładana, dlatego będzie można zobaczyć co kryje się w ich wnętrzu. Pracownia pozyskała również aplikację cornith, która w świetny i nowoczesny sposób pokazuje budowę oraz funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Uczniowie na lekcjach biologii będą mogli korzystać z nowoczesnego zestawu multimedialnego, w którego skład wchodzą: tablica multimedialna, krótkoogniskowy rzutnik i laptop. W całym pomieszczeniu zostało wymienione oświetlenie a w biblioteczce pracowni biologicznej pojawiły się nowe książki.

W kwietniu , w pracowni chemicznej i matematycznej został zainstalowany zestaw składający się z tablicy multimedialnej i projektora krótkoogniskowego.

Głównym sponsorem tablicy multimedialnej znajdującej się w pracowni matematycznej jest darczyńca, który poprosił o zachowanie anonimowości oraz Rada Rodziców.

Bardzo dziękujemy Sponsorowi i Radzie Rodziców za okazaną pomoc i wspieranie szkoły
w drodze ku nowoczesności!

Tekst: A. Wojciechowska-Gasik