Kolejna symulacja wyborów  za nami 😊

W dniu 28 maja 2024 r. w naszej szkole, odbyła się symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego. Akcja została zorganizowana w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Młodzi głosują” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Społeczność uczniowska naszego liceum miała szansę dowiedzieć się, jak przebiegają wybory, wcielając się w rolę wyborców i oddając głos na startujące komitety, wyrażając w ten sposób swoje poglądy. Przebieg wyborów nadzorowała komisja złożona z uczniów klas humanistycznych – 1D i 2D – pod nadzorem koordynatorki projektu pani Wioletty Pokory nauczycielki wiedzy o społeczeństwie.  Celem organizacji wyborów w szkole jest zwiększenie świadomości wyborczej i budowanie postaw obywatelskich. Ze względu na neutralność polityczną wyniki szkolnego głosowania pojawią się w przestrzeni publicznej dopiero po rzeczywistych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Warto zaznaczyć, że w tym roku szkolnym była to już druga symulacja wyborów i tym samym zdobywanie cennego doświadczenia przez nas – młodych ludzi. Pierwsza tego typu inicjatywa odbyła się na jesieni i dotyczyła wyborów do Sejmu i Senatu RP.