I Liceum Ogólnokształcące

IV Międzyszkolny Przegląd Piosenki Rosyjskiej.

28 lutego 2014 roku w progach naszej szkoły rosyjskie pieśni rozbrzmiewały już po raz czwarty!

Motto tegorocznej edycji międzyszkolnych zmagań gimnazjalistów i licealistów łowickich szkół brzmiało: „Умом Россию не понять” (fragment wiersza Fiodora Iwanowicza Tiutczewa).

Jury było pod wielkim wrażeniem różnorodnych wykonań następujących uczniów:

  1. Kinga Gajda i Magdalena Tomecka (Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu)
  2. Anna Tomaszkiewicz, Karolina Styszko (I LO kl. 1a)
  3. Anna Kapusta (Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju)
  4. Weronika Grzegory, Maria Ploch, Katarzyna Pryk (I LO kl. 1a)
  5. Małgorzata Karczewska (Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju)
  6. Rafał Blus i Mateusz Tonderski (I LO kl. 2c)
  7. Patrycja Lademan (Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju)
  8. Martyna Kolasiewicz (I LO  kl. 2d)
  9. Rafał Strugiński (Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju)
  10. Martyna Piotrowska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu)
  11. Julia Golis (I LO kl. 3b)
  12. Anna Lewandowska (Pijarskie Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu)
  13. Jakub Czapnik (I LO  kl. 2e)
  14. Kapucynki i inne muchomory (I LO  kl. 3a)
  15. Julia Kędziora (Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju)
  16. Misheelt Namsraijav   (I LO kl.2e)
  17. Duet: Katarzyna Kubica (I LO  kl. 2d), Adrian Wielec (I LO  kl. 3d)
rosyjska 1 rosyjska 2
rosyjska 3 rosyjska 4
rosyjska 5 rosyjska 6
rosyjska 7 rosyjska 8

W trakcie obrad Jury odbył się mini recital laureata NAGRODY STOWARZYSZENIA WSPÓŁPRACY „POLSKA-WSCHÓD” na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej 2013 – Adriana Wielca z klasy 3d.

rosyjska 9 rosyjska 10

Po burzliwej naradzie przewodnicząca Jury ogłosiła listę laureatów:

GRAND PRIX konkursu przyznano Misheelt Namsraijav – I LO – 2e.

Kategoria „Gimnazjum”

I miejsce – Anna Kapusta

II miejsce – Kinga Gajda, Magdalena Tomecka

III miejsce – Patrycja Lademan

Kategoria „Szkoły ponadgimnazjalne”

I miejsce – Grzegorz Maliszewski

II miejsce – Anna Lewandowska

III miejsce – Adrian Wielec Katarzyna Kubica

Wyróżnieni – Julia Golis, Martyna Kolasiewicz, Jakub Czapnik

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu.

Artyści reprezentowali niesamowicie wysoki poziom umiejętności wokalnych oraz aktorskich. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!!!

Organizatorkami konkursu były:  p. Ewelina Kapusta i p. Dominika Kowalczyk