IV Konferencja „Młody bezpieczny kierowca”

Dnia 23 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Konferencji „Młody bezpieczny kierowca” w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Łowiczu.

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawego wykładu dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zdarzeń z udziałem młodych kierowców, wygłoszonego przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Konferencja obejmowała także wykład Andrzeja Markowskiego- psychologa transportu na temat niewłaściwych zachowań młodych kierowców na drodze i ich przyczyn, a także prezentacje dotyczącą powiadamiania o zdarzeniach drogowych (Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi).
Po części teoretycznej, uczniowie I LO zaproszeni byli na pokazy i prezentacje: symulatora dachowania i zderzeń, jazdy samochodem i motocyklem, alkogogli, narkogogli, a także pojazdów i osprzętu służb mundurowych.