III Mistrzostwa Powiatu Łowickiego na Ergometrze Wioślarskim.

Dnia 18 marca 2018 r rozegrane zostały  III Mistrzostwa Powiatu Łowickiego na Ergometrze Wioślarskim. Organizatorami mistrzostw były Łowicka Akademia Sportu, II LO w Łowiczu i Zespół Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu.

W zawodach wzięło udział 50 uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Każda szkoła mogła wystawić maksymalnie 5 dziewcząt i 5 chłopców. Uczestnicy rywalizowali na dystansie- 1000 metrów chłopcy i 500 metrów dziewczęta.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Aleksandra Pierzchała kl.1c , Magdalena Fortuna  kl.1a, Weronika Ulasiewicz kl.2c, Justyna Dłubisz kl.1c,  Szymon Kowalczyk  kl.3b, Jakub Dańczak kl.3a, Miłosz Makowski kl.2c,  Michał Zabost kl.2c

Wyniki III Powiatowych Mistrzostw w Ergometrze Wioślarskim

Szkoły średnie – dziewczęta:

1. Julia Pawlata (II LO) 1:57:9
    2. Maria Kędziora (II LO) 1:59:4
    3. Magdalena Fortuna (I LO) 1:59:6

Szkoły średnie – chłopcy:

1. Kordian Rogala (ZSP1) 3:19:1
    2. Szymon Kowalczyk(I LO) 3:19:7
    3. Eryk Woliński (ZSP2)        3:19:7

W klasyfikacji drużynowej, uwzględniającej zarówno wyniki dziewcząt, jak i chłopców, drużyna naszej szkoły zajęła 2 miejsce.

GRATULUJEMY!!!!!!!!
Tekst i foto: Aneta Walkiewicz