II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Rosji

13 kwietnia 2012 roku odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Rosji dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Łowiczu. Organizatorkami były nauczycielki języka rosyjskiego.

W konkursie udział wzięło łącznie 35 uczniów z następujących szkół: Gimnazjum nr 3 w Łowiczu, Gimnazjum w Kocierzewie Południowym, Pijarskie Gimnazjum/Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu oraz I LO w Łowiczu. Konkurs miał charakter indywidualny, jednoetapowy. Polegał na rozwiązaniu testu w języku polskim. Pytania dotyczyły ogólnej wiedzy o Rosji i były związane z różnymi dziedzinami (państwo, geografia, historia, kultura, język, symbole i święta państwowe itp.). Za cały test można było otrzymać maksymalnie 50 punktów. Dla zaproszonych gości przygotowano słodki poczęstunek.

Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem. Komisja konkursowa oceniła prace i wyłoniła zwycięzców:
Kategoria – Gimnazjum
I miejsce – Wioletta Kosmala – Gimnazjum w Kocierzewie
II miejsce – Piotr Baleja – Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu
III miejsce – Mateusz Sierota – Gimnazjum w Kocierzewie

Kategoria – Liceum
I miejsce – Aneta Kołaczyk – I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego
II miejsce – Michał Bursa – Pijarskie Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju
III miejsce – Piotr Pietrzak – I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
Ewelina Kapusta, Dominika Pieścik.