II etap konkursu fizycznego na Politechnice Łódzkiej

17 listopada  2017 r. 16 uczniów Naszej Szkoły uczestniczyło w etapie międzyszkolnym, a właściwie w półfinale, ogólnopolskiego konkursu „Fascynująca Fizyka” zorganizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

W tym etapie XIV Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” wzięło w nim udział 200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wyłonionych spośród kilku tysięcy uczestników, którzy rozpoczęli zmagania konkursowe w październiku w etapie szkolnym.
I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu  reprezentowali:
– Mateusz Łąpieś, Piotr Marszałek z klasy 3a,
– Łukasz Klimkiewicz, Miłosz Taranowicz, Maciej Dałek, Mateusz Zakrzewski, Sylwester Wójcik, Bartłomiej Banasiak z klasy 3b,
– Wiktor Kunikowski, Jakub Kubiak z klasy 2a,
– Damian Koperski, Szymon Gajewski, Jędrzej Wojda, Michalina Wielemborek, Maciej Maliński, Jakub Zabost z klasy 2b wraz z nauczycielem fizyki p. Markiem Rybickim.
Oryginalne, trudne, wieloetapowe, nieszablonowe i problemowe zadania fizyczne zostały przygotowane przez nauczycieli zrzeszonych w Stowarzyszeniu Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej. W połowie grudnia odbędzie się finał zadaniowy, a w kwietniu przyszłego roku widowiskowy finał doświadczalny. Laureaci dostaną indeksy PŁ.

Na razie, czekając na wyniki konkursowych zmagań, gratulujemy naszym uczniom udziału
w tej wyjątkowej grupie pasjonatów fizyki i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach konkursu.