I LO najlepsze w zawodach PCK

W sobotę 11 maja br. na łowickich Błoniach odbyły się Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy organizowane przez Polski Czerwony Krzyż Oddział w Łowiczu. Wzięło w nich udział 6 szkół szkół powiatu łowickiego. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się drużyna z I LO.

Zawody obejmowały dwa etapy: pisemny (obejmujący wiedzę z historii PCK, międzynarodowego prawa humanitarnego oraz zasad pierwszej pomocy) oraz praktyczny. W II etapie uczniowie musieli wykazać się wiedzą i zastosować umiejętności w zakresie stosowania pierwszej pomocy na 5 stacjach, gdzie będąc ocenianymi przez sędziów PCK mieli do czynienia z kilkoma poszkodowanymi.
Nasze liceum reprezentowały 2 drużyny, co było wyróżnieniem PCK za wygranie zawodów zeszłorocznych.
Zawody wygrała reprezentacja I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu uzyskując 209/280 punktów.
Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Julia Radomska (kl.1b), Wiktoria Motyl (kl.2e), Kornelia Markus (kl.2e), Marcelina Stępień (kl.2 e), Marta Morawska (kl.2e). W zawodach udział wzięła też druga drużyna z I LO, której celem było zapoznanie się z zasadami konkursu i „rozpoznanie terenu” przed przyszłorocznymi zawodami.
W ocenie opiekuna drużyn Pana Adama Heince tegoroczne zawody były najtrudniejsze i o najwyższym poziomie w stosunku do lat ubiegłych. Drużyny, ze wszystkich szkół zawzięcie walczyły o najwyższe laury i wszystkie były bardzo dobrze przygotowane do konkursu.
Drugą drużynę z „Chełmona” reprezentowali: Kacper Charążka (kl.1a), Antoni Świątkowski (kl.1b), Lena Wilk (kl.1a), Anna Grzegory (kl. 1a), Gabriela Myczka ( kl. 1a).

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała szkołę i powiat łowicki w okręgowych Mistrzostwach PCK, które odbędą się w 18 maja w Łodzi. Gratulujemy sukcesu w zawodach rejonowych i trzymamy kciuki za sukces wojewódzki!!!

Opiekunem drużyn jest nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Pan Adam Heince.