I LO jedzie do Islandii!

3 czerwca Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach AKCJI 1 Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej – projekty krótkoterminowe. Projekt I LO „Eko-Islandia” uzyskał akceptację komisji, co oznacza, że 15 uczniów wraz z 3 opiekunami zwiedzać będzie 14 dni Islandię. Komisja przyznała szkole 28.559 euro, co pozwoli organizatorom tak zaplanować czas, żeby uczniowie mogli w pełni wykorzystać go na poznawanie kraju docelowego. W planach jest między innymi wycieczka do Rejkiaviku, wycieczka na lodowiec (śladem światowego dziedzictwa UNESCO), poznanie możliwości wykorzystania ekologicznych źródeł energii w Islandii i porównanie ich z możliwościami naszego kraju.

Przygotowanie wyjazdu zostanie poprzedzone wizytą przygotowawczą w kraju przyjmującym w celu omówienia i dopracowania szczegółów wyjazdu.

Autorami projektu są nauczycielki I LO: Pani Anna Kucharek i Pani Edyta Karda.