Dzień Dziecka – Dzień Sportu.

Uczniowie naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka 01.06.2022 wzięli udział w różnych konkurencjach sportowych, między innymi piłki siatkowej, piłki nożnej. Sprawdzili się również w grach i zabawach: rzut kaloszem, żonglerka dla chłopców  i hula hop dla dziewcząt oraz przeciąganie liny dla uczniów wszystkich klas. Rzut kaloszem  zakończył się następującymi wynikami: miejsce 1: Gabriela Kotlarska kl.1a, Szymon Zagajewski kl. 1b

Następną konkurencją było przeciąganie liny, które wygrała klasa 3a,drugie miejsce zajęła klasa 1b, a miejsce 3 klasa 2d. Jednak największym zainteresowaniem  cieszył się mecz piłki siatkowej: nauczyciele kontra uczniowie w składach : kapitan p. Dominika Kowalczyk, p. Agnieszka Osiołkowska, p. Joanna Skoneczna-Sałuda oraz nasi nauczyciele WF – Tomasz Piasecki, Michał Adamczyk, Przemysław Popławski. Nauczycieli wspomagała uczennica Dominika Wołek kl. 3c.Uczniowie zagrali w składzie : kapitan Lidia Kleszcz, Aleksandra Białas, Natalia Kurczak, Weronika Matyjas, Mateusz Motyl, Jan Strycharski-Gać, Adam Szczęsny, Jakub Myszewski, Dominik Wilk, Jakub Rembiejewski, Jonatan Politowicz. Mecz zakończył się wygraną  nauczycieli 2:1 – serdecznie gratulujemy. Każdy uczestnik otrzymał nagrody rzeczowe za zaangażowanie i świetną zabawę.

Następnie odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy klasami: pierwszą i połączoną reprezentacją klas drugich i trzecich. Mecz zakończył się wynikiem 5:5, a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Zwyciężyły klasy drugie i trzecie, pokonując klasy pierwsze 5:4.

W trakcie trwania wszystkich konkurencji odbywał się konkurs hula hop dla dziewczyn, który zakończył się wynikiem :  miejsce 3- Michalina Maciejak czas 40 min 3s, miejsce 2- Łucja Morteczka z czasem 49 min 35s, a miejsce 1 zajęła Nikola Tylkowska z czasem 52min 30s. Dla chłopców odbył się konkurs żonglerki, który wygrał Piotr Czajka klasa 1b. Każda klasa przyniosła coś słodkiego, więc można było spróbować pysznych domowych ciast. W międzyczasie dla mniej zainteresowanych sportem były przygotowane trzy  sale kinowe z projekcją ciekawych filmów i popcornem oraz sala gier stolikowych, takich jak: szachy, warcaby, karty, scrabble itd. Wszystkim zwycięzcą gratulujemy.