Eliminacje Szkolne XVIII edycji Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”.

W piątek 1 października 2021 r. na dwóch pierwszych lekcjach 13 uczniów Naszego Liceum wzięło udział w szkolnych eliminacjach XVIII edycji Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”.

Przez 90 minut uczestnicy rozwiązywali różnorodne zadania z fizyki, których autorami byli organizatorzy konkursu  tzn. Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki  Politechnika Łódzkiej oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki.

W XVIII Konkursie Fizycznym „Fascynująca Fizyka” na poziomie ponadpodstawowym wzięło udział 13 uczniów z klas trzecich – 8 osób z klasy 3bg, 3 osoby z klasy 3cyber i 2 osoby z klasy 2bp.

Uczestników konkursu przywitała Pani Dyrektor Dorota Dziekanowska- Słoma i życzyła im zdobycia indeksów na dowolny kierunek studiów na Politechnice Łódzkiej.

Do drugiego etapu Fascynującej Fizyki, który odbędzie się na Politechnice Łódzkiej awansowali:

Jan Gratys z klasy 3bg

Piotr Maciak z klasy 3bp

Tomasz Pęśko z klasy 3bg

Franciszek Rześny z klasy 3bg

Paweł Kolec z klasy 3bg

Gratulujemy zwycięzcom I etapu i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursowych zmagań w Fascynującej Fizyce.

Tekst i fotografie M. Rybicki