Eliminacje Szkolne XIX edycji Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”.

Tradycyjnie na początku października odbywają się szkolne eliminacje Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”. Również w tym roku szkolnym 3 października 2022 r. od godziny 10.45 14 uczniów Naszego Liceum wzięło udział w szkolnych eliminacjach XIX edycji Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”.

Przez 90 minut uczestnicy rozwiązywali różnorodne zadania z fizyki, których autorami byli organizatorzy konkursu  tzn. Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki  Politechnika Łódzkiej oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki.

W XIX Konkursie Fizycznym „Fascynująca Fizyka” na poziomie ponadpodstawowym wzięło udział 14 uczniów: 7 osób z klasy 3b, 4 osoby z klasy 4cyber, 2 osoby z klasy 4bp i 1 z klasy 2b.

Do drugiego etapu Fascynującej Fizyki, który odbędzie się na Politechnice Łódzkiej awansowali:

Mateusz Pożniak z klasy 4cyber

Maksymilian Tarczyński z klasy 3b

Wojciech Stawicki z klasy 3b

Szymon Jabłoński z klasy 3b

Jakub Rembiejewski z klasy 4bp

Gratulujemy zwycięzcom I etapu i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursowych zmagań w Fascynującej Fizyce.