Dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023.

Uroczystą Mszą świętą, a następnie o godz. 9.00 w szkole rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego dla klas I Liceum Ogólnokształcącego im Józefa Chełmońskiego. Po odśpiewaniu hymnu,  rocznicę wybuchu II wojny światowej społeczność szkoły uczciła minutą ciszy.  Dyrektor szkoły Dorota Dziekanowska- Słoma powitała nauczycieli, uczniów i rodziców. Przedstawiła nowych członków Rady Pedagogicznej i wychowawców klas 1.

Ważnym wydarzeniem było wręczenie najlepszym uczniom, którzy osiągnęli na zakończenie poprzedniego roku szkolnego średnią ocen 5,00 i więcej, „srebrnych tarcz”.

Przewodnicząca Samorządu  Laura Kruszczyńska w swoim wystąpieniu życzyła zapału do pracy i obiecała pierwszakom wsparcie. Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania organizacyjne z wychowawcami,  poprzedzone pamiątkową profesjonalną sesją zdjęciową.