DZIEŃ SYBIRAKA – „ŻYWA PAMIĘĆ”

Jak co roku w naszej szkole uczniowie przygotowali uroczystość z okazji Dnia Sybiraka. Tegoroczny apel przygotowała klasa 2b wraz z wychowawczynią – Jolantą Rybicką, nauczycielką języka polskiego – Dominiką Kowalczyk oraz nauczycielką historii – Joanną Skoneczną-Sałudą. Nie zabrakło również Chóru Józefa pod przewodnictwem p. Dominiki Kowalczyk. Podczas uroczystości dwoje przedstawicieli klasy wraz z panem Michałem Adamczykiem złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą losy Sybiraków w Kościele Ojców Pijarów. Głównym hasłem apelu w tym roku była „Żywa pamięć”. W całej uroczystości udział brały klasy pierwsze, a także specjalnie zaproszeni goście m. in. Burmistrz Miasta Łowicza K. J. Kaliński, ksiądz proboszcz parafii św. Ducha w Łowiczu W. Moczarski, prezes Koła Wychowanków i Wychowanek I LO pani M. Kozanecka-Zwierz, pani L. Teleman, pan Z. Kostrzewa oraz rodziny repatriantów. Całe wydarzenie relacjonowały lokalne media.

Poniżej fotorelacja uczniów naszej szkoły.

Tekst: Aleksandra Lis
Zdjęcia: Sophie Czerwiec