Drugi etap „Fascynującej Fizyki” online

Kolejny raz drugi etap międzyszkolny XVIII edycji Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” odbył  się w poniedziałek 15 listopada 2021 r.

Pięciu uczniów Naszego Liceum od godziny 13.00 do 15.00 na platformie infimat Politechniki Łódzkiej rozwiązywało online zadania konkursowe z fizyki przygotowane przez organizatorów konkursu  tzn. Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki  Politechniki Łódzkiej oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki.

W tym etapie konkursu należało rozwiązać szereg nietypowych, trudnych i wieloetapowych zadań, z których każde składało się z kilku podpunktów. Mimo, że uczestnicy poznali swoje indywidualne wyniki już godzinę po zakończeniu konkursu, to na listę zakwalifikowanych do trzeciego etapu musimy poczekać.

W zmaganiach konkursowych z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu wzięli udział najlepsi uczestnicy poprzedniego etapu szkolnego:

Jan Gratys z klasy 3bg

Piotr Maciak z klasy 3bp

Tomasz Pęśko z klasy 3bg

Franciszek Rześny z klasy 3bg

Paweł Kolec z klasy 3bg

Uczestnikom życzymy awansu do trzeciego etapu czyli finału teoretycznego i dalszych sukcesów, nie tylko z fizyki.

Marek Rybicki, nauczyciel fizyki