Czterech uczniów z klasy 3a w finale teoretycznym konkursu „Fascynująca Fizyka” na Politechnice Łódzkiej.

W piątek 18 listopada 2015 uczniowie: Wojciech Kurek, Piotr Kowalski, Michał Kurczak, Dawid Wielemborek z klasy 3a rozwiązywali trudne zadania z fizyki w ramach teoretycznego finału Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” zorganizowanego przez Politechnikę Łódzką i Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki. Nasi uczniowie znaleźli się w elitarnym gronie kilkudziesięciu najlepszych młodych fizyków z województwa łódzkiego i województw ościennych. Zadania były nietypowe, podchwytliwe, wymagające precyzyjnej analizy i wykraczające poza wymagania maturalne z fizyki. Nasi uczniowie po zakończeniu konkursu są zadowoleni i czekają na wyniki. Poziom konkursu jest bardo wysoki, tym bardziej cieszy fakt, że aż 4 uczniów z naszej szkoły znalazło się w gronie finalistów kolejny raz przez kilka lat z rzędu, jako jedyni z naszego powiatu i tak licznie. Opiekunem uczniów jest nauczyciel fizyki p. Marek Rybicki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.