„Czas na zdrowie” – podsumowanie projektu

9 czerwca 2017 Ekologiczna Koleżeńska Organizacja Józefa zorganizowała w naszej szkole Festyn Zdrowia…

Ekologiczną Koleżeńską Organizację Józefa tworzą:  Michalina Grzyb, Zuzanna Kłos, Natalia Słodyczak, Kamila Charążka, Katarzyna Rześna, Małgorzata Kobierecka, Szymon Szaleniec, Wojciech Dębski i Paulina Sołtyszewska pod opieką pani Magdaleny Kumosińskiej.

Festyn Zdrowia  to kolejne wydarzenie zrealizowane w ramach konkursu BOŚ „Czas na Zdrowie”. Organizatorzy  przygotowywali się od wielu miesięcy, żeby w miniony piątek zaprezentować efekty swojej pracy. Zajęcia zaczęły się niestandardowo od warsztatów kulinarnych, które poprowadziła pani Iwona Kunicka-Kawszyn.

Po intensywnej kulinarnej pracy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Wówczas pani Dyrektor Dorota Dziekanowska oficjalnie rozpoczęła Festyn Zdrowia. Następnie prowadzące spotkanie: Katarzyna Rześna i Natalia Słodyczak przedstawiły cel i zadania konkursowe, jakie były realizowane przez grupę w ostatnich miesiącach (wyjazd do gospodarstwa ekologicznego, EKOpiknik), oraz zaprosiły uczestników do obejrzenia filmu „Jaskiniowiec w mojej skórze” promującego zdrowe nawyki żywieniowe.

Na koniec spotkania nadszedł czas na małą niespodziankę. Na salę gimnastyczną weszła grupa uczniów, którzy uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Prowadząca opowiedziała o powstałych potrawach i zaprosiła całą społeczność uczniowską do degustacji. Wszyscy mieli okazję spróbować przekąsek wykonanych z regionalnych i ekologicznych produktów.