„Chełmoński” zaprasza do klasy medycznej!

Drodzy ósmoklasiści! Wkrótce nabór do szkół ponadpodstawowych i, być może, niektórzy jeszcze nie podjęli decyzji lub wahają się, którą szkołę warto wybrać na najbliższe kilka lat.
I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu w przyszłym roku szkolnym 2024/25 oferuje naukę w dwóch klasach: 1a – medycznej i 1b – politechnicznej.
Dlaczego warto wybrać profil „a” w I LO?
To przepustka na wymarzone kierunki studiów: medycyna, stomatologia, farmacja, chemia kosmetyczna, kosmetologia, biotechnologia, rolnictwo, weterynaria, fizjoterapia, ratownictwo
medyczne, pielęgniarstwo, położnictwo, dietetyka… i inne.
To kształcenie o zwiększonej liczbie godzin z przedmiotów wiodących, także w ramach kół rozwijających zainteresowania.
To praca w nowoczesnych pracowniach w szkole i podczas zajęć na uczelniach wyższych.
To również droga do odnalezienia swoich pasji oraz nowych przyjaźni!
Warto pamiętać, że przedmioty rozszerzone w klasie 1 a – medycznej to matematyka,
biologia i chemia a przedmioty punktowane w procesie rekrutacji → język polski, matematyka, biologia, chemia.
Szczegóły oferty edukacyjnej można znaleźć na stornie: https://lo1lowicz.pl/ w zakładce → Rekrutacja lub usłyszeć i zobaczyć 16 kwietnia! I Liceum zaprasza na Dzień Otwarty!