Chełmonalia – Święto Szkoły

W tym roku,  wyjątkowo nie w dniu imienin patrona ale 06 czerwca 2012, odbyło się tradycyjne Święto Szkoły zwane Chełmonaliami.

Święto Szkoły odbywa się, by uczcić pamięć patrona szkoły Józefa Chełmońskiego. Tego dnia klasy pierwsze oficjalnie udowodniają, że zasługują

na miano prawdziwego CHEŁMOFONA, rywalizując między sobą w różnorodnych konkurencjach. Klasy drugie natomiast mogą zaprezentować się

w kabaretach – Adrian Szwarocki okazał się najlepszym kabareciarzem z całej szkoły!

Najciekawszym momentem była, jak zawsze, prezentacja przebranych klas pierwszych i wykonanie piosenki z tekstem dotyczącym szkoły:

Klasa 1a – bohaterowie z bajek,     Klasa 1b – mieszkańcy Jamajki,      Klasa 1c – cyrkowcy
Klasa 1d – disco,      Klasa 1e – Indianie

Uczniowie klas pierwszych rywalizowali w konkurencjach: wiedza o patronie, wiedza o szkole, oraz śmiesznych – jedzenie ptysia na czas, malowanie nosem, nalewanie wody i karaoke.

CHEŁMONALIA wygrała klasa 1e – humanistyczna, uczniowie wygrali całodniową kropkę i zaszczyt organizacji Chełmonaliów w przyszłym roku!

Tegoroczne Święto Szkoły  przygotowała klasa 2b pod opieką wychowawczyni pani Barbary Wróbel.