CHEŁMONALIA ONLINE

19 marca to imieniny patrona naszej Szkoły Józefa Chełmońskiego. Tego dnia zazwyczaj świętujemy, organizując Chełmonalia – zabawę dla całej społeczności szkolnej połączoną z konkursami, quizami, występami, rywalizacją klas pierwszych. W tym roku Święto Szkoły trzeba było przenieść do sieci. Pierwszoklasiści mogli wziąć udział w trzech konkurencjach: quizie Kahoot na temat życia i twórczości Józefa Chełmońskiego, konkursie na współczesną wersję obrazu „Babie lato” oraz konkursie na najlepsze odwzorowanie wylosowanego obrazu naszego Patrona.

Quiz składał się z 28 pytań, uczestniczyło w nim 20 uczniów, po pięciu z każdej klasy pierwszej. Trzeba było wykazać się znajomością faktów z życia Józefa Chełmońskiego oraz umiejętnością rozpoznawania tytułów jego dzieł. Znaczenie miała także szybkość odpowiadania na pytanie. Rywalizacja była zacięta, do końca nie wiadomo było, kto wygra. Lista rankingowa zmieniała się z pytania na pytanie.

Laureatkami quizu zostały uczennice klasy 1a:

I miejsce – Katarzyna Szczypkowska

II miejsce – Julia Witerek

III miejsce – Maria Kotlarska

Po zliczeniu punktów wszystkich uczestników okazało się, że klasa 1a wygrała także drużynowo. Drugie miejsce zajęła klasa 1c, a trzecie klasa 1b.

Gratulujemy!!!

Jury w składzie p. Dyrektor Dorota Dziekanowska-Słoma, p. Dominika Kowalczyk, p. Alicja Kalińska oraz uczennice klasy 2ag Aleksandra Olejniczak i Julia Miazek zapoznało się z  nadesłanymi pracami plastycznymi. Została doceniona kreatywność uczniów, każda praca otrzymała maksymalną ilość punktów.

Po zsumowaniu punktów okazało się, że CHEŁMOKLASĄ roku szkolnego 2020/2021 została klasa 1a. Brawo! Oprócz statuetki i nagrody w postaci całodziennej klasowej kropki (wiemy, co to znaczy!) zwycięzcy otrzymują przywilej zorganizowania Chełmonaliów w przyszłym roku szkolnym, miejmy nadzieję, że w budynku szkoły!!!