„Być albo nie być uczniem Chełmona? – oto jest pytanie”

Dnia 6 kwietnia 2022 r. podczas Dni Otwartych została udzielona jednoznaczna odpowiedź na powyższe pytanie. Wątpliwości dręczące uczniów klas ósmych zostały ostatecznie rozwiane. Wybór jest tylko jeden: I LO !!!

W której szkole przywita Was i pogawędzi Królowa Elżbieta II wraz ze Statuą Wolności?  Gdzie,  jak nie w naszym liceum,  zgłębicie tajniki chemii, popijając niebieską herbatkę? Czy znacie drugie takie miejsce, w którym mielibyście możliwość obejrzeć komórki z jamy ustnej pod mikroskopem lub zrobić własnoręcznie krem upiększający? Która inna szkoła dałaby Wam szansę przenieść się do czasów Adama Mickiewicza czy dwudziestolecia międzywojennego i być świadkiem obrzędu staropolskich  Dziadów czy podziwiać na ekranie gwiazdę kina niemego Charliego Chaplina i muzykę na żywo? Gdzie indziej na matematyce nie trzeba wyłącznie liczyć, ale można także rozwijać się manualnie poprzez wyszywanki matematyczne?

Czy znasz inne miejsce, gdzie obejrzysz najpiękniejsze minerały, zmierzysz temperaturę otoczenia za pomocą labdisku oraz przeprowadzisz fascynujące eksperymenty fizyczne? A po tym wszystkim, gdyby ktoś zasłabł z nadmiaru atrakcji, tylko u nas nauczysz się udzielać fachowej pierwszej pomocy.

Zobacz, jak łączymy w I LO przyjemne z pożytecznym. Przekonaj się, że w naszej szkole jest czas na wszystko: naukę, przyjaźń oraz chwilę wytchnienia.