Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Dzień 9 listopada 2022 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu był wyjątkowo uroczysty. Odbyło się bowiem: ślubowanie uczniów klas pierwszych, wręczenie tytułu „Przyjaciela Szkoły”, a także apel upamiętniający 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na początku uroczystości dyrektor Dorota Dziekanowska – Słoma powitała zaproszonych gości oraz całą społeczność szkolną. Następnie głos zabrała wicedyrektor – Beata Bończak podkreślając, że tegoroczne ślubowanie jest pierwszym – tak uroczystym, po przerwie spowodowanej pandemią. Ślubowanie na sztandar złożyli przedstawiciele pięciu klas pierwszych będący laureatami lub finalistami konkursów Kuratora Oświaty w Łodzi bądź Ci, którzy w procesie rekrutacji otrzymali najwyższą liczbę punktów.
Następnie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali tarcze szkolne, wręczane przez dyrektor Dorotę Dziekanowską – Słomę oraz wychowawców, którymi w tym roku są panie: Urszula Tworek, Edyta Karda, Agnieszka Piorun, Alicja Kalińska i Renata Stajuda.
Kolejnym punktem uroczystości było przyznanie tytułu „Przyjaciela Szkoły” oraz wręczenie pamiątkowej odznaki dwojgu byłym nauczycielom i dyrektorom szkoły: p. Elżbiecie Skonecznej oraz p. Henrykowi Zasępie,
Zwieńczeniem dnia była akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowana przez klasę II D pod opieką p. Wioletty Pokory, uświetniona przez „Chór Józefa” pod batutą p. Dominiki Kowalczyk.