Adopcja Serca dla Owena z Zambii.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji Adopcja Serca czyli formy pomocy dzieciom z krajów III świata. We wtorek 02.12.2014r. odbyło się w naszym liceum spotkanie z p. Moniką Michalak, która pracowała jako wolontariuszka w Zambii. Opowiedziała o życiu mieszkańców tego kraju, przede wszystkim zwracając uwagę na szkolnictwo i sytuacje najmłodszych dzieci mieszkających w slumsach Lusace-Chawama.

adopcja 1 adopcja 2

Było to bardzo ważne spotkanie dla młodzieży, ponieważ w tym roku szkolnym włączyliśmy się w Adopcję Serca – zarówno uczniowie jak i grono pedagogiczne. Adopcją na odległość objęliśmy Owena 7-letniego chłopca, który od stycznia rozpocznie naukę szkolną. Bardzo jesteśmy zadowoleni i dumni z naszej młodzieży, która podjęła się wsparcia dla tego chłopca niezbędnego aby mógł zdobyć wykształcenie, które w przyszłości pozwoli mu się usamodzielnić.

Akcją kieruje siostra Małgorzata Perechowska

adopcja 3 adopcja 4