OGROMNY SUKCES MACIEJA OWCZUKA UCZNIA I LO W ŁOWICZU W XII MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM.

W dniach 5-7 czerwca 2024 roku w Zakopanem odbył się finał XII Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego. Powiat łowicki reprezentowało 4 uczniów Maciej Owczuk, Tymoteusz Guz (uczniowie I LO), Wiktor Szcześniak (II LO) oraz Magdalena Karczewska (IV LO).
Powiat tatrzański okazał się niezwykle gościnnym gospodarzem. Uczestnicy poza konkursowymi zmaganiami mieli szansę na poznanie góralskiego folkloru podczas spotkania z etnografem. Młodzież odbyła również wycieczkę na Kasprowy Wierch spacerując po Tatrzańskim Parku Narodowym.
Zmagania konkursowe składały się z dwóch etapów. Pierwszym był etap drużynowy, w którym powiat łowicki osiągnął bardzo wysoki wynik zdobywając drugie miejsce. Jednak naszym największym sukcesem jest zdobycie nagród w konkursie indywidualnym : wyróżnienia(4 miejsca) przez Wiktora Szcześniaka oraz co najważniejsze zdobycie II miejsca przez ucznia I LO Macieja Owczuka. Maciej bardzo ciężko pracował na swój sukces robiąc przed zawodami mnóstwo dodatkowych zadań i wkładając w przygotowanie dużo wysiłku, co zaprocentowało świetnym wynikiem. Jesteśmy bardzo dumni z naszego ucznia i życzymy mu mnóstwo sukcesów.