95 Rocznica Odzyskania Niepodległości.

21 listopada 2013 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości poświęcone Narodowemu Świętu Niepodległości. Pierwszym, ważnym elementem tej uroczystości był wykład dr. hab. Arkadiusza Adamczyka, zorganizowany dzięki współpracy naszej szkoły z panem Antonim Galińskim przedstawicielem IPN-u Oddział Łódź. Pan Adamczyk przybliżył uczniom postać Józefa Piłsudskiego, zwracając szczególną uwagę na jego ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele ŚZŻAK pan Tadeusz Modrak z Łowicza i pan Mieczysław Widlicki z Warszawy, który przekazał członkom Klubu Historycznego im. AK Biuletyny informacyjne poświęcone temu wielkiemu Polakowi. Zaproszeni goście i uczniowie mogli wysłuchać także pięknych pieśni legionowych w wykonaniu chóru szkolnego.

Drugim elementem była akademia poświęcona 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, przygotowana przez uczniów klasy 1b.  Młodzież przedstawiła montaż słowno- muzyczny, który zawierał ciekawy opis historii rozbiorów, powstań narodowych i odzyskania niepodległości. Piękne śpiewy w wykonaniu uczennic klasy 1b i chóru szkolnego oraz recytacje nadały uroczystości podniosły charakter. Podkreślić warto, że chłopcy z klasy 1b wystąpili na akademii w autentycznych mundurach – dzięki uprzejmości naszego absolwenta i znanego historyka Pana Zbigniewa Zagajewskiego!

Młodzieżą klasy 1b opiekował się Pan Jarosław Woźniak, chórem szkolnym – Pani Dominika Kowalczyk.

zdjęcie 3 zdjęcie 4
zdjęcie 5 zdjęcie 6