3 naszych uczniów w finale  Konkursu Matematycznego „Matematyka Moja Pasja”

Z przyjemnością informujemy, iż 3 uczniów naszej szkoły, podopiecznych
p. A. Osiołkowskiej i p. M. Kutkowskiej dostało się do finału konkursu matematycznego „Matematyka moja pasja”:

– Julia Fijałkowska, uczennica klasy 3a

– Filip Tokarski, uczeń klasy 3b

– Michał Zabost, uczeń klasy 3c

I etap Konkursu Matematycznego „Matematyka Moja Pasja” organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego odbył się 10.12.2020r. w murach naszego liceum. Jest to renomowany konkurs matematyczny cieszący się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży. W I etapie uczniowie mieli do rozwiązania 12 zadań zamkniętych – testowych i 4 zadania otwarte z treści nauczania matematyki w klasach I-III szkół ponadgimnazjalnych o zwiększonej trudności.

Dzisiejszego dnia tj. 14 lutego 2020r.  nasi finaliści zmagali się z zadaniami w murach Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Matematyki. Finał konkursu składał się z 2 etapów: I z 15 zadań zamkniętych (trwał 1,5 godziny), zaś II etap składał się z 5 zadań otwartych (trwał 2 godziny). Trudność zadań zdecydowanie wykraczała poza program nauczania w szkole średniej, wymagały od uczniów szerokiej wiedzy i logicznego myślenia,  a także umiejętności przeprowadzania dowodów matematycznych.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale konkursu. Czekamy z niecierpliwością na wyniki!!!

Tekst i foto: Agnieszka Osiołkowska