Spotkanie z burmistrzem

W piątek 24 marca, klasa ID w ramach edukacji obywatelskiej odwiedziła Urząd Miasta w Łowiczu. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim w Sali Radzieckiej łowickiego ratusza. Nasi uczniowie przeprowadzili wywiad z włodarzem miasta. Pytano m.in. o zalety i wady w pracy samorządowca, wsparcie rodziny i przyjaciół w pełnieniu tej funkcji, zrealizowane inwestycje jak również o plany kolejnych inicjatyw.
Pan burmistrz, oprócz odpowiedzi na zadawane pytania, uraczył naszą młodzież kilkoma zabawnymi anegdotami związanymi z wykonywaną pracą.
Następnym punktem naszego pobytu w ratuszu był „spacer po urzędzie”, podczas którego pani sekretarz Agnieszka Sznicer, w bardzo przystępny a zarazem merytoryczny sposób, przedstawiła naszej gromadce specyfikę pracy urzędu. Później, uczniowie podzieleni na czteroosobowe zespoły, losowali zadanie do wykonania. Wcielali się w rolę petenta i mieli załatwić konkretną sprawę urzędową.
Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Krzysztofowi Kalińskiemu, sekretarz Agnieszce Sznicer oraz urzędnikom ratusza za gościnność, merytoryczność i ciepłą atmosferę w czasie spotkania. Mamy nadzieję, na kolejne tego typu spotkania.