Podsumowanie XVIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego.

Myślisz, że ortografię masz w małym palcu? Być może, ale...  tytułu „ Mistrza Ortografii 2019” nie przyznano.  XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny przeprowadzony został 22 listopada 2019r.  Przystąpiło do niego 35 uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne powiatu łowickiego. Podsumowanie konkursu miało miejsce  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu 11 grudnia 2019 r.  Nie  przyznano  tytułu „Mistrza Ortografii 2019”. Żadnemu z uczestników nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie. Trudność sprawiły nietypowe pod względem ortograficznym wyrazy, ale również dosyć popularne: „Z ponad dwudziestu gardeł wydobył się pełen niezadowolenia, ledwo słyszalny pomruk”  i  „Sponad chmur wyjrzało słońce”.

Po sprawdzeniu prac Komisja konkursowa zdecydowała, że:

NAGRODY otrzymały:

• Julia Badowska- I LO
  • Martyna Lesiak – Pijarskie LOKP.

WYRÓŻNIENIA otrzymali następujący uczniowie:

• Zuzanna Siewierska– Pijarskie LOKP
  • Julia Pawlata- II LO
  • Zuzanna Kowalik – Pijarskie LOKP.

Zdjęcia: Julia Fijałkowska I LO