2-gi etap Fascynującej Fizyki

15 listopada 2019 r. w godzinach porannych sześciu uczniów z klas trzecich rozwiązywało zadania XVI edycji Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”. W drugim międzyszkolnym etapie tego konkursu I LO reprezentowali: Rafał Czajka z klasy 3a oraz Aleksander Olejniczak, Jakub Lelonkiewicz, Szymon Ziemecki, Marcin Klimkiewicz i Filip Tokarski z klasy 3b. Przez 120 minut rozwiązywali zadania z różnych działów fizyki. Odpowiedzi zapisywali w specjalnej karcie w ustalonych jednostkach, które przesłano Organizatorom Konkursu – Politechnice Łódzkiej i Stowarzyszeniu Nauczycieli Fizyki. Znane są wstępne wyniki, ale czekamy na ich oficjalne potwierdzenie i ostateczne ustalenia. Zwycięzców tego etapu czeka finał teoretyczny na Politechnice Łódzkiej. Już teraz życzymy Naszym Uczniom powodzenia i sukcesów.
Tekst i fotografie: Marek Rybicki