ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

26 kwietnia 2019 r. społeczność I LO uroczyście pożegnała tegorocznych maturzystów. Był o szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią.

Pani Dyrektor Dorota Dziekanowska po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przekazała świadectwa, nagrody i wyróżnienia. 14 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, 33 uczniów uzyskało średnią 4,50 i więcej, otrzymali oni nagrody w postaci bonów. Ponadto zostały wręczone nagrody specjalne dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami zarówno w edukacji jak i zajęciach pozaszkolnych. Rodzice uczestniczący w uroczystości zostali uhonorowani podziękowaniami za aktywna współpracę ze szkołą, które otrzymali z rąk dyrekcji.

Uczniowie klas pierwszych pożegnali swoich starszych kolegów kwiatami i miłymi słowami.

Jak co roku uroczystość zakończyła się rozdaniem „Chełmofonów”, na które nasi absolwenci czekali z niecierpliwością. Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień.

tekst – A. Jarka
Fot. – J. Fijałkowska