Z wizytą w Bibliotece Powiatowej i Archiwum

W dniu 14. listopada 2023 roku młodzież klas 1c, 2d i 2e uczestniczyła w interesujących zajęciach.

W Powiatowej Bibliotece Publicznej uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej: „Szymborska jakiej nie znacie”, którą poprowadziła pani Monika Grzelka-Sokołowska w formie quizu. Wcale nie było łatwo wymyśleć lepieja (to gatunek literacki, którego twórczynią jest właśnie Wisława Szymborska)!

W Państwowym Archiwum  Oddział w Łowiczu młodzież poznała wybrane pamiątki związane ze szkołami, których kontynuatorem jest nasze Liceum – były to zdjęcia, pieczątki, księgi świadectw i arkuszy ocen męskiego Gimnazjum im. Ks. Józefa Poniatowskiego. Obejrzeliśmy również pozwolenie na budowę budynku naszej szkoły!

Wszyscy uczestnicy, włącznie z nauczycielami po raz pierwszy w życiu byli w archiwum!