XXIII Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę „Nowe życie w Chrystusie”

Sobotniego poranka, 19 marca, w Uroczystość Św. Józefa,  o godzinie 5:50 uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wyruszyli …

dwoma autokarami na Jasną Górę, by prosić Boga o łaski na maturze oraz by zdać egzamin z dojrzałości swojej wiary.

O godzinie 10:00 wszystkich maturzystów nie tylko naszej szkoły ale i całej Diecezji Łowickiej przywitano na wałach, gdzie rozpoczęła się Droga Krzyżowa, której towarzyszyła piękna pogoda.

Następnie, po niedługiej przerwie na posiłek, o 12:00 udaliśmy się na mszę do Bazyliki, gdzie każdy z zaangażowaniem  brał udział w niesamowitym misterium. Mszę świętą sprawował Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Dziuba, Ks. Bp Pomocniczy Wojciech Osial oraz kapłani z naszej diecezji.

Po mszy, o godzinie 13:30, udaliśmy się na konferencję do Sali O. Kordeckiego. Wygłosił ją Ks. Claudio Bonavita , który jest rodowitym Włochem. Po muzycznym wstępie, ksiądz przedstawił nam swoją trudną drogę do kapłaństwa. Jako najlepszy uczeń w szkole, wciąż miał stawiane warunki przez rodziców. Ich oczekiwania były paradoksalnie trudne, co przejawiło się buntem ze strony  księdza. Wbrew ich woli, chodził do Kościoła i odkrył swoje powołanie. Ponadto, kapłan o niesamowitym, włoskim akcencie przedstawił nam wartość miłości jaką darzą nas rodzice oraz hierarchię naszych życiowych celów: wiary w Boga, miłości, wykształcenia. Pouczający wykład zakończyła piosenka „Ti amo” we włoskim wykonaniu księdza, której tekst wielbił Matkę Bożą.

Po zakończeniu konferencji był czas na osobistą modlitwę, a także zwiedzanie przepięknych, sakralnych obiektów bazyliki.

O 15:00 zwieńczeniem naszej pielgrzymki był Akt Zawierzenia przy Obrazie Matki Boskiej Jasnogórskiej. Błogosławieństwa udzielił nam ks. Bp Andrzej Franciszek Dziuba i ks. Bp Wojciechem Osial, którzy cały czas byli obecni podczas naszej pielgrzymki.

Tak, z uśmiechami na twarzy i pełni nadziei oraz zapału do nauki opuściliśmy Częstochowę.

Kosmala Wioletta, klasa 3b