XLI Olimpiada Geograficzna – etap okręgowy.

W dniach 06 – 08 lutego 2015 roku duża grupa uczniów  naszej szkoły wzięła udział w  eliminacjach okręgowych Olimpiady Geograficznej w Sandomierzu.

Do etapu okręgowego XLI Olimpiady Geograficznej zakwalifikowali się: Weronika Grzegory kl.2a, Piotr Kowalski kl.2a, Oliwia Majewska kl. 2a, Maria Ploch kl.2a, Karolina Styszko kl.2a, Katarzyna Pryk kl. 2b, Joanna Rudnicka kl. 3d i Marta Zabost kl. 3d

Etap okręgowy składał się z dwóch części  – w sobotę wszyscy uczniowie napisali test  trzyczęściowy, wieczorem zostały ogłoszone wyniki i 24 uczestników zakwalifikowano do niedzielnego etapu ustnego. W tej formie miała szansę zaprezentować się Marta Zabost – uzyskała ona tytuł finalistki etapu okręgowego. Gratulujemy!

Zawody etapu okręgowego odbywały się w murach Collegium Gostomianum wzniesionych w XVII w.  na wiślanej skarpie Sandomierza. Po wyczerpującej części pisemnej wszyscy mieliśmy okazję wybrać się na spacer po urokliwych zakątkach miasta.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunem grupy jest Pani Agnieszka Piorun.