XII Przegląd Piosenki Francuskojęzycznej.

Aleksandra Gala – z towarzyszącymi jej Piotrem Okraską i Piotrem Pietrzakiem – została finalistką przeglądu!

W dniu 19 marca 2014 roku odbyły się w Łódzkim Domu Kultury w Łodzi eliminacje XII Przeglądu Piosenki Francuskojęzycznej – oczywiście z udziałem uczniów Chełmona!
Naszą szkołę reprezentowali:

• Aleksandra Gala (2c) przy akompaniamencie Piotra Okraski (3a) i Piotra Pietrzaka (3b) z piosenką „La petite mort”,
  • Katarzyna Kubica (2e) wraz z towarzyszącymi jej gitarzystami – Jakubem Krysickim (2b) i Krzysztofem Zającem (2c) z utworem „J’ai demandé à la lune”,
  • Misheelt Namsraijav (2e) z piosenką „T’es beau” przy akompaniamencie Jakuba Czapnika (2e).
franc 1 franc 2
franc 3 franc 4

Do ścisłego finału zakwalifikowała się ALEKSANDRA GALA, która 20 marca 2014 wystąpiła w koncercie galowym kończącym obchody Dni Frakofonii w Łodzi. Tego samego dnia rano, wraz z innymi uczestnikami finału, wzięła udział w warsztatach muzyczno-wokalnych prowadzonych przez belgijskiego artystę Vincent Libena.

Serdecznie gratulujemy Oli i towarzyszącym jej chłopcom!

Opiekunką młodzieży była pani Aleksandra Wojciechowska-Gasik.

franc 5 franc 6
franc 7 franc 8