X MUZA – START!

We wtorek, 22 września o g. 11, w Łowickim Ośrodku Kultury wystartował kolejny sezon projektu edukacji filmowej X MUZA. Nie mogło rzecz jasna zabraknąć uczniów naszego Chełmona. W projekcie bierzemy bowiem udział od początku jego istnienia, a w tym roku szkolnym realizowany będzie on już po raz 12!

Tym razem będzie to cykl filmowy „Literatura i film”, a młodzież będzie mogła zapoznać się w trakcie kolejnych prelekcji i projekcji filmowych z adaptacjami i ekranizacjami wielkich dzieł literatury.
We wtorek klasy 1d2d wzięły udział w projekcji filmowej adaptacji dzieła Georga Orwella „1984”, w reżyserii Michaela Radforda, pod tym samym tytułem, ze wspaniałymi rolami Johna Harta, Richarda Burtona i Suzanny Hamilton. Prelekcję przed projekcją wygłosił niezawodny p. Grzegorz Pieńkowski, wykładowca w Akademii Filmu i Telewizji.
Kolejne spotkanie z X MUZA już w listopadzie!

Koordynacja i opieka: Jacek Wiśniewski